[Hlavní strana] [Krajský úřad] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]


Návrat na hlavní stranu

Kraj Praha


Jsou bolesti zad vaší životní realitou?

Změňte to! Alternativní medicína nabízí účinné řešení
Asi každý z nás někdy zažil ten nepříjemný pocit, když bolí záda. Velmi citlivá jsou místa v oblasti bederní páteře. Z těchto míst nám často bolest vystřeluje i do boků, kyčlí a nohou s takovou intenzitou, že nám ani nedovoluje volně chodit. Velmi časté je tzv. zablokování krční a hrudní páteře. V době, kdy velká část populace tráví svou pracovní dobu v jedné poloze u počítače, za volantem auta a nebo za psacím stolem je zákonité, že k těmto poruchám musí docházet.
Častými projevy je nejenom bolest v oblasti páteře, ale i brnění rukou, bolesti na hrudní kosti, pocit nedostatečného nádechu a zejména různé bolesti hlavy až migrenozního charakteru.
Velkou chybou, kterou takto postižení lidé dělají je, že se bolestivá místa snaží rozcvičit nejlépe v posilovně nebo na hodině aerobiku. Je samozřejmé, že se jim pak jejich potíže ještě zhorší. Je to způsobeno tím, že většina výše uváděných bolestí páteře ( mimo úrazů a vrozených vad) je zapříčiněna křečovým stahem svalů v oblasti páteře. Při cvičení dochází ve svalech k námaze, která způsobí jejich další stah ( vyjímkou jsou odborně prováděná rehabilitační protahovací cvičení).
Co tedy dělat? Klasická medicína nabízí celou řadu více či méně úspěšných řešení. V Centru pro regeneraci sil přírodními prostředky nabízím řešení vycházející z učení čínské medicíny a poznatků českých osobností alternativní medicíny jakou jsou Ing. J.Janča, Josef A.Zentrich, Dr. Zdeněk Šos, B.Nový a další.
Učení čínské medicíny je staré několik tisíc let, ale její znalosti a umění platí do dnes. Čínská medicína má tři základní pilíře: fytoterapii ( bylinná léčba), meridiány ( energetické dráhy v těle, kterých využívá akupunktura) a čchi-kung ( speciální cvičení zajišťující správné proudění životní energie v těle).
Všechny tři základní metody čínské medicíny upravené pro moderní středoevropskou společnost najdete v nabídce našeho Centra pro regeneraci sil přírodními prostředky. K těmto metodám je v našem centru zařazena i reflexní terapie, která využívá tlaku a masáží reflexních zón na chodidlech nohou a na rukou. Tuto metodu skvělým způsobem pro naše podmínky vypracoval Ing. J.Janča, který k ní doplnil perfektní způsob uvolňování krční páteře a celých zad. Tento způsob není pro klienta bolestivý, není nebezpečný, a je velmi účinný.
V Centru pro regeneraci sil přírodními prostředky je dodržována jedna důležitá zásada - dívám se na lidský organismus jako na celek, kde je vše propojeno a vše souvisí vzájemně mezi sebou. Např. Bolesti krční páteře mají často příčinu v zánětu žlučníku a ve špatné funkci jater. Pokud by se takovému klientovi ovlivňovala pouze páteř, obtíže by se v určitých intervalech neustále vracely. Když se působí na příčinu, v tomto případě na játra, a k tomu se přidá terapie zad bývá účinek dlouhodobý.
Každý klient, který centrum navštíví projde vždy celou léčebnou kůrou, která se skládá z uvolnění páteře pomocí reflexní terapie, masáží reflexních zón na nohou, harmonizace energie v energetických drahách ( meridiánech) a návrhu bylinné léčby.
Pokud má klient zájem může se zapojit do cvičení jehož cílem je harmonizovat energetický proud v těle, k naučit se správnému dýchání, otevření čaker a zklidnění mysli. O tomto cvičení a dalších technikách se více dočtete v některém z příštích článků.
Zveřejněno 11.06.2003 v 16:02 hodin


Copyright 1998-2024 © Luděk Šorm